Вам цікаво, який лазер підійде для Вашої роботи? 

Прочитайте та дізнайтеся! 

На що варто звернути увагу? 👇

Що шукати?👇

Що обрати? 👇

Будівельні лазери, відомі як "лазерні рівні", являють собою вимірювальні прилади, які використовують для побудови чітких лазерних ліній. На практиці, при проектуванні на стіну вони створюють орієнтир для роботи з горизонтальними, вертикальними та похилими площинами. Вони завоювали популярність завдяки інтуїтивно зрозумілому керуванню та високій точності роботи. Лазерні рівні прості у використанні, робота з ними не потребує спеціальної кваліфікації. Інструменти такого типу, ефективно замінюють класичні рішення. Їх унікальні властивості дозволяють економити матеріали, здешевлювати роботу, оскільки ними може керувати лише одна людина. Висока точність роботи, тому потреби у поправках немає. Такі особливості забезпечують конкуренту перевагу на ринку. При правильній експлуатації, регулярному калібруванні та обслуговуванні вони є гарантією безперебійної роботи та точністю у вимірюваннях протягом багатьох років. 

На будівельному ринку лазерні рівні поділені на дві категорії:

Лазерні рівні з малим діапазоном випромінювання лазерного променя. Такі моделі є дешевшими та використовуються для простих робіт. Лазерні лінії проектуються лише попереду приладу. Вони мають дві лінії променя: вертикаль та горизонт. Кут променя найчастіше доступний в діапазоні від 90° до 120°. Якщо роботу потрібно виконувати з іншої сторони, лазер потрібно переставити. Безсумнівно, це негативно впливає на точність виконання роботи. Лазери такого типу рекомендовані для простих та будівельно-монтажних робіт на невеликих відстанях.

Багатоплощинні лазерні рівні. Такі лазери дають змогу працювати в діапазоні 360° у кожної площини. Такі лазерні рівні можуть створювати: 

  • 2 площини: 1 горизонтальна та 1 вертикальна.
  • 3 площини: 1 горизонтальна та 2 вертикальні.
  • 4 площини: 2 горизонтальні та 2 вертикальні.

Вибір кількості площин залежить від виду роботи та ступеня їх складності. Чим більше площин, тим кращий контроль виконання роботи. Нема потреби змінювати положення лазера, якщо роботу потрібно виконувати в різних напрямках. Що дуже важливо для лазера, так це те, що він має горизонтальну площину в нижній частині корпусу. Це дуже практичне рішення, оскільки лазерна площина генерується на дуже низькій висоті. При роботі на підлозі, це допоможе контролювати рівень та укладати плитку, виконуючи роботу з так званої "нульової відмітки".

Багатоплощинні лазери 360° є ідеальним рішенням для тих, хто шукає універсальний та точний інструмент для професійного використання.

КОМПЕНСАТОР

Залежно від типу виконання будівельної роботи, рекомендуються різні типи вимірювальних приладів. 

  • Для загальнобудівельних робіт, що виконуються в горизонтальній та/або вертикальній площинах, всередині будівель, використовуються лазерні рівні з магнітним компенсатором. Для таких робіт найкраще підходять багатоплощинні лазери з діапазоном роботи 360°.
  • Для робіт, які виконуються як всередині, так і на відкритій місцевості, хорошим вибором будуть рівні з електронним компенсатором, який у порівнянні з магнітним може впоратися з вібраціями ґрунту і таким чином забезпечити стабільність променя. Крім того, лазер повинен мати функцію "імпульс", для роботи з лазерними сенсорами. Рекомендується придбати лазерну рейку, яка чудово підходить для роботи з лазерами на відкритій місцевості. 
  • Для робіт, що виконуються на вулиці на великих відстанях, необхідно розглянути можливість придбання іншого інструмента. Ротаційні нівеліри Nivel System серії NL500 та NL700 стануть для Вас найкращим вибором. Ротаційні нівеліри дадуть Вам можливість працювати на відстані до 700 метрів.

КОЛІР ЛАЗЕРНОГО ПРОМЕНЯ

Велике значення має колір лазерного променя. Це впливає насамперед на видимість променя.

  • Червоний промінь - добре підходить для роботи в темних приміщеннях, з поганим освітленням, на невеликих відстанях. Лазери з таким кольором променя є економним варіантом, оскільки вони дешевші.
  • Зелений промінь - видимість такого лазера в 4 рази краща ніж червоного. Ідеально підходить для роботи у світлих приміщеннях та на великих відстанях. В таких умовах видимість червоного променя дуже низька.
  • Синій промінь - за видимістю схожий на зелений. Однак його перевага полягає в тому, що його промінь більш чіткий. Це важливо в невеликих приміщеннях або при роботі зі світловідбивними матеріалами, такими як полірована плитка. Синій промінь також трохи вужчий за червоний чи зелений промінь. Це ідеальний вибір для тих, кому потрібна максимальна точність. На даний час, це найкращий варіант, який гарантує роботу, як в добре освітлених приміщеннях, так і на великих відстанях.

Вибір кольору лазера променя важливий тільки для роботи в середині приміщення. Для роботи на вулиці жоден з лазерних променів не буде видно, тому необхідно використовувати лазерний сенсор. Це вимоги з безпеки. Тому, що світло лазера повинно бути слабше ніж природне світло. Інакше це може пошкодити зір. Для взаємодії сенсора з лазерним рівнем, потрібна функція "імпульс".

Існує два типи лазерних сенсорів:

  • Ручний сенсор - 3 позиції: підняти, опустити та нульова відмітка (рівень). Датчик допомагає знаходити лазерний промінь на великих відстанях. У поєднанні з лазерним нівеліром та лазерною рейкою він дозволяє виконувати класичне нівелювання.
  • Цифровий сенсор - перепад висоти буде відображатися в міліметрах на екрані. У поєднанні з лазерним нівеліром та лазерною рейкою він дозволяє виконувати класичне нівелювання.

БЛОК ЖИВЛЕННЯ

Джерело живлення для лазерних рівнів є, ще одним важливим елементом, який слід враховувати при виборі вимірювальних приладів. Існує два види живлення:

  • Одноразова батарея - дуже популярний, але дорогий вид живлення. Крім того, він не є екологічно чистим.
  • Акумуляторна батарея - менш популярний, але більш ефективний. При виборі цього типу джерела живлення, рекомендується обирати літій-іонний, оскільки він є найбільш ефективним. Їх можна зарядити в будь-який момент. Рекомендується зупинитися на приладі, який має можливість підзаряджатися під час роботи. Перший відбувається за допомогою зовнішнього зарядного пристрою з додатковою батареєю, яку можна використовувати під час того, як заряджається перший акумулятор. Другий полягає в прямій зарядці акумулятора, без підключення зарядного пристрою до лазера. Джерелом живлення всіх лазерних рівнів Nivel System є акумуляторна батарея, що є запорукою їх безперервної роботи.