Купуючи лазерні вимірювальні інструменти, ми бажаємо, щоб вони працювали надійно та довгий час. Щоб інструменти були надійними та виконували точні вимірювання, для цього потрібно проходити систематичну діагностику. Це гарантує правильну підготовку інструменту до роботи, своєчасне виконання роботи та уникнення дорогого виправлення.

За допомогою перевірки та діагностики можна оцінити чи точно працює інструмент. Для цього розміщуємо інструмент на рівну поверхню та проектуємо лазерні площини на стіну. Позначаємо лазерну площину на стіні відміткою (горизонтально або вертикально), обертаємо лазер на 180° та проводимо таку ж операцію ще раз.

Позначені відмітки повинні збігатися з лазерною площиною в обох положеннях. Допустиме відхилення визначається за технічною характеристикою (точністю).Якщо відхилення більше ніж задано технічною характеристикою - проводиться повірка або калібрування лазера.

Повірка чи калібрування?

Калібрування - це процес налаштування параметрів інструмента з точки зору точності вимірювання. В такому випадку ніякого втручання у внутрішні компоненти не потрібно. Метою калібрування є правильність роботи інструмента відповідно до параметрів зазначеним в специфікації (технічних характеристиках).

Повірка - це процес в ході якого пристрій піддається ретельній перевірці. Крім налаштування параметрів точності, також перевіряється правильність роботи інших компонентів (лазерних діодів, компенсатора, живлення й т.п.) Після проведення перевірки можна переконатися, чи всі компоненти працюють правильно.

Слід пам'ятати, що некоректна робота навіть найменшої деталі, може вплинути на якість вашої роботи. Своєчасна перевірка будівельних лазерів збільшує термін їх роботи та справний технічний стан.

Коли потрібна повірка та калібрування?

Калібрування виконується, коли інструмент зазнав удару або падіння, але механічних пошкоджень не видно та, якщо ви помічаєте, що інструмент виконує не точні вимірювання. 

Повірка зазвичай проводиться один раз на рік, якщо інструмент працює в нормальних умовах та в тому середовищі, для якого воно призначене. Але бувають ситуації (випадки), коли його використовують в складніших умовах. В такому випадку рекомендується проводити повірку частіше.

Сервіс Nivel System

В компанії Nivel System  діє сервісний центр, який гарантує високу якість обслуговування. В сервісному центру особливу увагу заслуговує діагностичний центр, до складу якого входить спеціалізований коліматор для калібрування багатоплощинних лазерів - 3D коліматор Octopus Prime. Це дуже точний коліматор, який використовують найбільші у світі заводи з виготовлення вимірювального обладнання. Коліматор містить в собі 38 камер, які одночасно контролюють горизонтальну та вертикальну площину та кут між ними. Завдяки чому ми отримуємо 100% впевненість у тому,  що вимірювальні інструменти Nivel System працюють точно та надійно! Добре обладнані складські приміщення сервісного центру з оригінальними запасними частинами та висококваліфікований  персонал сервісного центру - це гарантія якості!