Лазерне сканування для збереження історії

Як ми можемо використовувати лазерне сканування для збереження історії? Лазерне сканування відіграє важливу роль у роботі багатьох галузей, але, мабуть, однією з найцікавіших є збереження спадщини.

Оскільки сотні організацій по всьому світу займаються збереженням історичних місць, будівель та об’єктів, люди завжди шукають нові можливості або технології, щоб допомогти.

Незалежно від того, чи створюється це еталони архітектури для реставраційних робіт або 3D-моделі для занурюючи освіти, сектор спадщини повністю охопив можливості, які може надати лазерне сканування. Він швидко стає одним із ключових інструментів у важливій боротьбі за збереження нашої спадщини для майбутніх поколінь.

Використання даних хмари точок для збереження історичних місць

Однією з проблем, з якою завжди буде стикатися сектор спадщини, є збереження історичних місць і споруд.

Навіть із найретельнішими програмами технічного обслуговування та підтримки може бути боротьба за збереження історичних будівель на невизначений термін. Застаріла архітектура може мати давно закопані структурні дефекти, тоді як сучасна погода може чинити жорстокі напади, створюючи непередбачувані ризики.

Набори даних і документація, створені за допомогою технології лазерного сканування, дають нам спосіб захистити історичні місця шляхом точного відновлення, а також допомагають визначити потенційні проблеми в майбутньому.

                              

Відновлення Христа Спасителя з хмари точок

Нещодавно GeoSLAM брав участь у проекті зі створення довідкових наборів даних про відому статую Христа-Спасителя.

Оскільки статуя відсвяткувала своє 90-річчя у жовтні цього року, розпочався проект реставрації, щоб усунути деякі пошкодження від погоди, яких зазнала ця захоплююча пам’ятка спадщини. Щоб допомогти реставраторам зберегти точність своєї роботи, лазерне сканування було використано для отримання повного набору даних хмари точок до початку реставраційних робіт.

                           

Окрім зовнішніх еталонних зображень, було навіть зроблено лазерне сканування внутрішньої структури статуї, щоб допомогти оцінити її майбутню стабільність. Це складне лазерне сканування виявилося визначальним у процесі відновлення статуї.

Картування підземних тунелів за допомогою лазерного сканування

Лазерне сканування також використовувалося для оцінки потенціалу розвитку об’єкта спадщини Другої світової війни в Рамсгейті.

Рамсгейтські тунелі, які раніше використовувалися для залізничного транспорту, стали найбільшою підземною системою укриття під час Другої світової війни. Незважаючи на те, що це місце все ще є історичною туристичною пам’яткою, частини споруди з роками зруйнувалися, і зараз доступ до них неможливий.

Оскільки для тунелів заплановано серйозну реконструкцію, історична Англія використовує обладнання для лазерного сканування GeoSLAM, щоб визначити масштаби пошкодження недоступних тунелів.

Відтворення історичних місць у віртуальній та доповненій реальності

Лазерне сканування будівель та архітектури також може сприяти збереженню спадщини за межами реставраційних робіт.

Деякі об’єкти спадщини вже втрачені. Інші залишаються без деталей чи ситуацій, які визначають їхнє спадкове значення. У такому місці дані хмари точок можна використовувати, щоб відтворити оригінальне історичне середовище і дозволити людям відчути сайт таким, яким він був.

Відтворення студії Old Tucson

Багато культових західних фільмів Голлівуду знімалися на The Old Tucson Studios в Арізоні, і було прийнято рішення зберегти фасади студій як важливу кінематографічну спадщину у світі.

Згодом це прийме форму віртуальної та доповненої реальності студій у ключові моменти її історії від її початку наприкінці 1930-х років, коли студія була побудована до розквіту шістдесятих, коли там було знято не менше чотирьох фільмів Джона Уейна.

Коли проект буде завершено, відвідувачі зможуть носити гарнітуру на студії та відчути, як це виглядало під час зйомок таких фільмів, як Rio Bravo.

Щоб допомогти їм створити цей віртуальний світ, було створено основний набір даних за допомогою комбінації технологічних прийомів. Деталі, зібрані з архівних фотографій і зображень дрона, а також вимірювання з оригінальних фільмів, будуть використані разом із набором обширних 3D-лазерних сканів, зроблених камерою ZEB Cam.

 

Лідер за допомогою технології лазерного сканування

Важко пояснити хвилювання, яке виникло навколо можливостей сканованих даних у сфері збереження. Історики, дослідники та науковці використовують лазерні сканери для проектів, які не просто зберігають історію для майбутніх поколінь. Вони також дають нинішнім поколінням глибше розуміння їх впливу, змінюючи погляди людей на них і максимізуючи те, як люди навчаються у них.